FIGA BOROVÁ – festival ke stému výročí se blíží

Od pátku 25. do neděle 27. října budou mít příznivci amatérského divadla jedinečnou příležitost oslavit společně s malenovickými ochotníky sté výročí založení jejich spolku.

Festival FIGA BOROVÁ začne v pátek v 18 hodin slavnostním zahájením, po němž bude následovat „obnovená derniéra“ hry Povídačky o zbojnících aneb Ondráš. Právě tato komedie s folklorními prvky totiž stála v roce 2010 u znovuzrození malenovického souboru. Představení tentokrát doplní živý hudební doprovod cimbálové muziky Kotci.

Sobota bude patřit kyjovickému Divadlu Pod Zámkem, které uvede hru Torbena Bettse Kočka v oreganu. Začátek představení v 18 hodin.

Nedělní odpoledne zahájí představení dětského divadelního kroužku z malenovického CVČ U Rosničky a jeho originální ztvárnění klasických Bajek.

Přehlídku pak uzavře metylovický Sokol na prknech komedií Antonína Procházky S tvojí dcerou ne. Představení začne v 17:00.

Celému festivalu sice bude přihlížet odborná porota, rozhodně však nepůjde o soutěžní přehlídku, v níž by se jednotlivé soubory měly poměřovat. Hlavní cena je předem daná a pro všechny stejná – vzhledem k názvu festivalu rovněž vcelku předvídatelná. Zkrátka věříme, že si všichni nadšení amatérští divadelníci a neméně nadšení diváci užijí s námi tři dny na prknech, která i na malé dědině pod horami znamenají svět.

Předprodej na tel. čísle 773 982 228 a na obecním úřadu v Malenovicích.

Jednotlivé vstupné 90,- / permanentka na celý program 200,-